En skön kväll

Vad innebär en skön kväll för dig. Är det chips och godis, mysbyxor och en film eller fotboll på tv? Eller är en skön kväll en kväll på gymmet där du gör av med energi, fyller på med endorfiner och får kroppen att må bra? Eller, tycker du att det är en...

läs mer

Mer spänning i vardagen!

Både förra helgen och hela denna vecka har hittills bjudit på en hel del glada herrar som varit på härligt festhumör! Där vi har fått äran att (förhoppningsvis) ge ett aningen festligare avslut på en natt! För trots att semestrarna är över så betyder det...

läs mer

En riktigt mysig helg.

Vilken mysig helg vi haft här på Club KINO. Det märks att folk börjat jobba igen och är tillbaka i stan. Det är lite mer människor på tunnelbanan både när jag åker till och från jobbet och restaurangerna här i Vasastan har öppnat igen. Stadsdelen börjar...

läs mer

Dirty Dancing

En av mina favoritfilmer är Dirty Dancing. Inte på grund av, som man kanske kan tro, Patrick Swayze med sin coola skinnpaj och tuffa Bad Boy-attityd utan dansen. De sensuella och heta danserna där det nästan ser ut som att de har sex på dansgolvet. De...

läs mer

En spännande natt!

I morse på väg hem ifrån jobbet märktes det att semestrarna är över! Fullt med folk på tunnelbanan och det kändes aningen kyligare i luften. Nästan lite höst känsla.. Jag gillar ju början på hösten, precis övergången sensommaren/höst. Vet inte om det är...

läs mer

Får man onanera på jobbet?

Åh, vad skönt det har varit med helg. Jag har bara tagit det lugnt och tagit hand om mig själv. Jag har varit ledig i hela 3 dagar och det är egentligen allt för länge. Nu längtar jag tillbaka till jobbet. Ledighet i all sin ära men efter bara ett par...

läs mer

Internationella orgasmdagen!

Åter igen  har vi en sådan där dag som är värd att firas! Eller hur säger man? Snarare att uppmärksamma! Den 8:e augusti varje år infaller den Internationella orgasmdagen! För vissa kanske det fortfarande 2017 (!) ses  som lite pinsamt/ genant att prata...

läs mer

Det är i Stockholm det händer!

Sista dagen på den stora Pride-veckan imorgon söndag, och idag har man kunnat spana in alla möjliga typer av bilar på Sveavägen då Stockholm Cruising ägt rum. Skulle snarare säga parkering av bilar istället för cruising då det knappt gick att ta sig fram!...

läs mer

Choklad på min bara kropp

Jag älskar choklad! Fullkomligt älskar! Man kan nästan säga att det är min fetisch. Det går inte en enda dag utan att jag äter någon form av det bruna guldet. Får jag inte min choklad blir jag grinig. Man kan nog säga att jag är beroende. En ganska harmlös...

läs mer

Det lilla extra

Hade en riktigt trevlig kväll med några väninnor igår, vi satt hemma hos mig och jag hade köpt hem massor med vin och annat plock. Jag uppskattar verkligen att mina vänner är lika öppna som jag, att man kan prata om precis allt utan att någon känner sig...

läs mer

Snusk och regn

Alltså, jäkla regn! Hela dagen har det verkligen bara öst ner. Tur att solen äntligen tittat fram men himlen är oroväckande mörk. När det regnar håller jag mig inne, tycker det är helt onödigt att gå ut då. Man blir kall, blöt och smutsig. Nä, fy! Då...

läs mer

It´s showtime baby!

It´s showtime baby! Jag älskar ju att se när våra tjejer dansar, sättet de rör sig och hur alla har sina egna dansstilar. Just i början på kvällen då det ofta är lite lugnare är det många som värmer upp genom att stretcha, dansa och testa lie olika trix på...

läs mer

Min syndiga Bucket List

Jag har en Bucket List, alltså en lista med saker, utöver det vanliga, som jag vill göra i mitt liv. Många har nog en sådan lista men att många av sakerna förblir önskningar. kanske för att de inte går att genomföra ekonomiskt eller för att man kanske inte...

läs mer

Ett eget Playboy Mansion!

Man ska alltid vara källkritisk - Ibland kommer det ju upp nyheter via fb eller andra sidor- och tidigare ikväll så kom det upp en artikel om att självaste Hugh Hefner som grundade tidskriften Playboy skulle ha gått bort igår (!). 91 år gammal. Men - Detta...

läs mer