Sommartider - Se till att flirta och ha sex!Nätterna fortsätter och sommaren har definitivt satt igång festhumöret! Love it! Sena ljumma nätter som gör att man slutar bry sig om tid och rum- älskar sommaren! Och är man ute på stan märks det att semestertiderna börjar-Jag hoppas vi kommer att ses ofta i sommar! Våra tjejer har hållit igång under helgerna och ni har kunna möta dem runt om på stan både fredagar och lördagar – Gå fram och säg hej och få en liten gåva 😉 

Sommartider – Se till att flirta och ha sex! 

Det finns mycket jag älskar med sommaren- framförallt humöret hos människor, så mycket mer avslappnat! Ofta träffar man nytt folk- man ses på uteserveringar eller grillkvällar hos vänner och nya bekantskaper betyder för mig- mer sex 😉 Skämt å sido – ni vet hur viktigt jag anser sex vara och är det något man aldrig ska sluta unna sig så är det orgasmer –  Träning och bra mat i all ära- men som jag nämnt tidigare har sex en otroligt stor betydelse för hur vi mår och flertalet positiva egenskaper! Exempelvis:

1. Om du någonsin har hört din partner nämna att hon/han har huvudvärk så kan du kontra med att en orgasm fungerar muskelavslappnande- endorfiner frigörs och lättar på spänningen och därmed- bort med huvudvärken 😉

2. Det sägs att 1-2 orgasmer i veckan ska fungera som en multivitaminkick och boostar ditt immunsystem- perfekt om du vill hålla dig kry nu i semestertider (sen kan man ju gärna ha sex fler än 2 gånger i veckan om du frågar mig…) 

3. Det ger bättre självförtroende och självkänsla- och motverkar dessutom stress och depression – Finns det något bättre än att börja morgonen med en orgasm?…Sägs att man håller sig  piggare under hela dan – och ska man tro på amerikanska studier finns det de som säger att 4 orgasmer i veckan regelbundet  gör att man ser upp till 10 år yngre ut 😉 

Läste precis att vi svenskar är nummer två på att flirta mest i Europa- Ja kanske ligger något i det- Kommer du hit och flirtar med mig ikväll?…. 

Nummerordning : 1. Storbritannien 2. Sverige 3. Spanien 4. Frankrike 5. Danmark

Puss!! Kenzie